+48 22 290 55 44
info@staworzynski.com

Jesteś tutaj

×

Komunikat o błędzie

Strict warning: Only variables should be passed by reference w staworzynski_preprocess_page() (linia 19 z /home/boostnet/staworzynski.com/sites/all/themes/staworzynski/template.php).

Zakładki podstawowe

Tytuł

Shop-in-shop

W naszej działalności zajmujemy się również wdrażaniem zasady shop-in-shop w firmach produkcyjnych. Jest to nowoczesne koncepcja „fabryki w fabryce”. Metoda ta zapewnia:

- lepszą integrację dostawcy z odbiorcą
- skrócenie czasu realizacji zamówienia
- redukcję kosztów transportu
- redukcję zapasów.

Jednym z przykładów zastosowania z sukcesem zasady shop-in-shop w praktyce jest firma
BSH Sp. z o.o. z Łodzi [1] (Bosch Siemens Hausgeräte) z którą  wg zasady shop-in-shop współpracują następujący dostawcy:

- Wirthwein – producent wysokiej klasy urządzeń, części i modułów AGD wykorzystywanych do produkcji wyrobów finalnych. Wirthwein wg zasady shop-in-shop realizuje m.in. następujące procesy: formowanie wtryskowe, zgrzewanie, montaż,
- Prettl – producent wysokiej klasy podzespołów elektrycznych i elektronicznych wykorzystywanych do produkcji sprzętu AGD. W ramach współpracy z BSH jako dostawca wg zasady shop-in-shop realizuje m.in. następujące procesy: montaż wiązek elektrycznych oraz paneli sterujących pralkami, suszarkami i zmywarkami.

Ideą shop-in-shop jest wydzielenie miejsca z przestrzeni fabryki i zaaranżowaniu go tak, aby udział innej fabryki wspierał swoimi usługami, doradztwem, sprzętem i technologią daną grupę produktów. Koncepcja shop-in-shop powstała na kilku bazowych podłożach komunikacji, które uzależnione są od strategii marketingu i sprzedaży dla danej branży [3].

Podstawowym celem jaki niesie za sobą wprowadzenie w zakładach zasady shop-in-shop jest uzyskanie znaczącej poprawy osiąganych wyników. W przypadku produkcji korzystanie z usług zewnętrznych firm, działających w obrębie jednego zakładu przyczynia się przede wszystkim do poprawy synergii łańcucha dostaw i eliminuje problemy logistyczne i komunikacji na odległość.

W przypadku produkcji sezonowej wynikiem stosowania metody shop-in-shop są duże korzyści w postaci braku konieczności powiększania personelu. W momencie gdy nadchodzi konieczność zwiększenia obrotów produkcyjnych, firma w firmie może świadczyć usługi wykorzystując własny personel i technologie w takim udziale jaki jest w danym momencie wymagany.

Zasadę shop-in-shop stosuję się w myśl nadchodzącego trendu jakim jest określanie wartości produktu o indywidualnym podejściu do klienta. Jest to naturalny trend chęci klienta, aby był traktowany profesjonalnie. Wdrożenie zasady rozpoczyna się od komunikacji z klientem, określeniu rzeczywistych potrzeb i dostosowaniu do nich współpracy „lustrzanych” fabryk w jednym zakładzie.  

O szczegóły oferty wsparcia przy wdrażaniu w/w zasady proszę pytać bezpośrednio drogą mailową mailto:info@staworzynski.com lub telefonicznie 504 251 505

Materiały źródłowe:

 [1] http://www.bsh-group.pl/index.php?106395 (08.02.2012)

[2] http://www.wirthwein.pl/index.php?oferta/ (08.02.2012)

[3] http://trademarketer.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=55:koncepcja-shop-in-shop-arteo&catid=40:best-practices (08.02.2012)

Polecamy również na naszym blogu

ZOSTAŃMY W KONTAKCIE